Casa / Fixed Inductors / BWVS00606028680M00
minImg
BWVS00606028680M00
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BWVS00606028680M00
Pacchetto:
2424
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 880mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 810 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2424
Ratings -
DC Resistance (DCR) 420mOhm
Inductance 68 µH