BZG04-68TR3
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZG04-68TR3
Pacchetto:
DO-214AC (SMA)
Descrizione:
TVS DIODE 68VWM 114VC DO214AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 275pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 77V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 300W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, BZG04
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 114V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 68V