BZT52C4V3S-7
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BZT52C4V3S-7
Pacchetto:
SOD-323
Descrizione:
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±7%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
Series -
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms