Casa / TVS Diodes / BZW04-171-E3/73
minImg
BZW04-171-E3/73
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
BZW04-171-E3/73
Pacchetto:
DO-204AL (DO-41)
Descrizione:
TVS DIODE 171VWM 274VC DO204AL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 190V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 274V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 171V