BZW04-239H
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
BZW04-239H
Descrizione:
TVS DIODE 239VWM 384VC DO204AL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 266V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Series Automotive, AEC-Q101, BZW04
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 384V
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 239V