BZW06-342
Taiwan Semiconductor Corporation
Prodotto No:
BZW06-342
Pacchetto:
DO-204AC (DO-15)
Descrizione:
TVS DIODE 342VWM 706VC DO204AC
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.7A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 380V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series BZW06
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 706V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V