BZX84C12-7
Diodes Incorporated
Prodotto No:
BZX84C12-7
Pacchetto:
SOT-23-3
Descrizione:
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms