Casa / Crystals / C-2 77.2040KC-P
minImg
C-2 77.2040KC-P
EPSON
Prodotto No:
C-2 77.2040KC-P
Produttore:
EPSON
Descrizione:
CRYSTAL 77.2040KHZ 11PF TH
Guida per l'utente
Load Capacitance 11pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 20 kOhms
Ratings -
Series C-2
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr EPSON
Frequency 77.204 kHz