C0402B105M010T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Prodotto No:
C0402B105M010T
Descrizione:
CAP CER 1UF 10V X5R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series HCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 1 µF