Casa / Ceramic Capacitors / C0402CH1C090D020BC
minImg
C0402CH1C090D020BC
TDK Corporation
Prodotto No:
C0402CH1C090D020BC
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 9PF 16V CH 01005
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 9 pF