C052H151K5G5GA
KEMET
Prodotto No:
C052H151K5G5GA
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series RAD-LDD Indust C0G HT200C
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 150 pF