Casa / Ceramic Capacitors / C0603JB0J224K030BB
minImg
C0603JB0J224K030BB
TDK Corporation
Prodotto No:
C0603JB0J224K030BB
Descrizione:
CAP CER 0.22UF 6.3V JB 0201
In magazzino : 28840
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.22 µF