Casa / Ceramic Capacitors / C0603JB1A333K030BC
minImg
C0603JB1A333K030BC
TDK Corporation
Prodotto No:
C0603JB1A333K030BC
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.033UF 10V JB 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.033 µF