C0603NP0200GGTS
ICM
Prodotto No:
C0603NP0200GGTS
Produttore:
ICM
Descrizione:
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series C0603NP0_S
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr ICM
Capacitance 20 pF