Casa / Ceramic Capacitors / C0603X152M4RECAUTO
minImg
C0603X152M4RECAUTO
KEMET
Prodotto No:
C0603X152M4RECAUTO
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 0603 1.5NF 16V X7R 20%
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ESD SMD Auto X7R
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Mfr KEMET
Capacitance 1500 pF