Casa / Ceramic Capacitors / C1005C0G2A821K050BC
minImg
C1005C0G2A821K050BC
TDK Corporation
Prodotto No:
C1005C0G2A821K050BC
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 820PF 100V C0G 0402
In magazzino : 5980
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 820 pF