Casa / Ceramic Capacitors / C1005JB1A683K050BA
minImg
C1005JB1A683K050BA
TDK Corporation
Prodotto No:
C1005JB1A683K050BA
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 10V JB 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Obsolete
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF