C1005NP0609BGTS
ICM
Prodotto No:
C1005NP0609BGTS
Produttore:
ICM
Descrizione:
CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series C1005NP0_S
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr ICM
Capacitance 6 pF