Casa / Ceramic Capacitors / C1005X5R1E155M050BC
minImg
C1005X5R1E155M050BC
TDK Corporation
Prodotto No:
C1005X5R1E155M050BC
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 1.5UF 25V X5R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1.5 µF