Casa / Ceramic Capacitors / C1005X7S2A222K050BB
minImg
C1005X7S2A222K050BB
TDK Corporation
Prodotto No:
C1005X7S2A222K050BB
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 2200PF 100V X7S 0402
In magazzino : 18430
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7S
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF