C1206N683J050T
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Prodotto No:
C1206N683J050T
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series NCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 0.068 µF