Casa / Ceramic Capacitors / C1608C0G1E822J080AA
minImg
C1608C0G1E822J080AA
TDK Corporation
Prodotto No:
C1608C0G1E822J080AA
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 8200PF 25V C0G 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8200 pF