Casa / Ceramic Capacitors / C1608JB1E154K080AA
minImg
C1608JB1E154K080AA
TDK Corporation
Prodotto No:
C1608JB1E154K080AA
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 25V JB 0603
In magazzino : 7561
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF