C1608NP0430GGTS
ICM
Prodotto No:
C1608NP0430GGTS
Produttore:
ICM
Descrizione:
CAP CER 43PF 50V C0G/NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series C1608NP0_S
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr ICM
Capacitance 43 pF