Casa / Ceramic Capacitors / C1608X6S0J685M080AB
minImg
C1608X6S0J685M080AB
TDK Corporation
Prodotto No:
C1608X6S0J685M080AB
Descrizione:
CAP CER 6.8UF 6.3V X6S 0603
In magazzino : 4000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 6.8 µF