Casa / Ceramic Capacitors / C1608X7R1H153M080AA
minImg
C1608X7R1H153M080AA
TDK Corporation
Prodotto No:
C1608X7R1H153M080AA
Descrizione:
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF