Casa / Ceramic Capacitors / C1608X7R1H474M080AE
minImg
C1608X7R1H474M080AE
TDK Corporation
Prodotto No:
C1608X7R1H474M080AE
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0603
In magazzino : 7609
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF