Casa / Ceramic Capacitors / C1812C663KFRLCAUTO
minImg
C1812C663KFRLCAUTO
KEMET
Prodotto No:
C1812C663KFRLCAUTO
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 0.066UF 1.5KV X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series KONNEKT Auto X7R
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.213" (5.40mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.066 µF