C1812X475K050TX
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Prodotto No:
C1812X475K050TX
Descrizione:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HVC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Mfr Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance 4.7 µF