Casa / Ceramic Capacitors / C2012C0G2W821K060AA
minImg
C2012C0G2W821K060AA
TDK Corporation
Prodotto No:
C2012C0G2W821K060AA
Produttore:
TDK Corporation
Descrizione:
CAP CER 820PF 450V C0G 0805
In magazzino : 4600
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 820 pF