Casa / Ceramic Capacitors / C2012CH1H122K060AA
minImg
C2012CH1H122K060AA
TDK Corporation
Prodotto No:
C2012CH1H122K060AA
Descrizione:
CAP CER 1200PF 50V CH 0805
In magazzino : 3894
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.030" (0.75mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1200 pF