Casa / Ceramic Capacitors / C2012JB1A225M085AA
minImg
C2012JB1A225M085AA
TDK Corporation
Prodotto No:
C2012JB1A225M085AA
Descrizione:
CAP CER 2.2UF 10V JB 0805
In magazzino : 807
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2.2 µF