Casa / Ceramic Capacitors / C2012JB1H684M125AB
minImg
C2012JB1H684M125AB
TDK Corporation
Prodotto No:
C2012JB1H684M125AB
Descrizione:
CAP CER 0.68UF 50V JB 0805
In magazzino : 1859
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.68 µF