Casa / Ceramic Capacitors / C2012X7R2E222K085AM
minImg
C2012X7R2E222K085AM
TDK Corporation
Prodotto No:
C2012X7R2E222K085AM
Descrizione:
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
In magazzino : 1908
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF