C308F250MA-TR
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
C308F250MA-TR
Descrizione:
FUSE CERM 250MA 250VAC/VDC
In magazzino : 50
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0053
Applications Hazardous Locations
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.71 Ohms
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 250mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 4kA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.343" L (3.05mm x 8.70mm)
Product Status Active
Series C308F
Voltage Rating - DC 250 VDC
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 250 VAC