Casa / Ceramic Capacitors / C318C511K3G5TA7301
minImg
C318C511K3G5TA7301
KEMET
Prodotto No:
C318C511K3G5TA7301
Descrizione:
CAP CER 510PF 25V C0G/NP0 RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Mfr KEMET
Capacitance 510 pF