C320C104K1R5CA
KEMET
Prodotto No:
C320C104K1R5CA
Descrizione:
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Mfr KEMET
Capacitance 0.1 µF