Casa / Ceramic Capacitors / C320C474M5U5TA7303
minImg
C320C474M5U5TA7303
KEMET
Prodotto No:
C320C474M5U5TA7303
Descrizione:
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Mfr KEMET
Capacitance 0.47 µF