Casa / Ceramic Capacitors / C3216JB2E683K160AA
minImg
C3216JB2E683K160AA
TDK Corporation
Prodotto No:
C3216JB2E683K160AA
Descrizione:
CAP CER 0.068UF 250V JB 1206
In magazzino : 4891
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF