Casa / Ceramic Capacitors / C3225JB1C685K200AA
minImg
C3225JB1C685K200AA
TDK Corporation
Prodotto No:
C3225JB1C685K200AA
Descrizione:
CAP CER 6.8UF 16V JB 1210
In magazzino : 852
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 6.8 µF