Casa / Ceramic Capacitors / C322C472J2G5TA7301
minImg
C322C472J2G5TA7301
KEMET
Prodotto No:
C322C472J2G5TA7301
Descrizione:
CAP CER 4700PF 200V C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Mfr KEMET
Capacitance 4700 pF