Casa / Ceramic Capacitors / C326C393FAG5TA7301
minImg
C326C393FAG5TA7301
KEMET
Prodotto No:
C326C393FAG5TA7301
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 0.039UF 250V C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.039 µF