Casa / Ceramic Capacitors / C327C360KAG5TA7301
minImg
C327C360KAG5TA7301
KEMET
Prodotto No:
C327C360KAG5TA7301
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 36PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.320" (8.13mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 36 pF