C330C334K5R5CA
KEMET
Prodotto No:
C330C334K5R5CA
Descrizione:
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Mfr KEMET
Capacitance 0.33 µF