Casa / Ceramic Capacitors / C335C153FAG5TA7301
minImg
C335C153FAG5TA7301
KEMET
Prodotto No:
C335C153FAG5TA7301
Descrizione:
CAP CER 0.015UF 250V C0G/NP0 RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Mfr KEMET
Capacitance 0.015 µF