C340C225M5U5CA
KEMET
Prodotto No:
C340C225M5U5CA
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.160" W (7.36mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 2.2 µF