C340C684K1R5CA
KEMET
Prodotto No:
C340C684K1R5CA
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.460" (11.68mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.160" W (7.36mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GoldMax 300 Comm X7R
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.68 µF