C410C151K5G5TA
KEMET
Prodotto No:
C410C151K5G5TA
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series AxiMax 400 Comm C0G
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 150 pF