C440C153J1G5TA
KEMET
Prodotto No:
C440C153J1G5TA
Produttore:
KEMET
Descrizione:
CAP CER 0.015UF 100V C0G AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.400" L (3.81mm x 10.16mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series AxiMax 400 Comm C0G
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KEMET
Capacitance 0.015 µF