Casa / Film Capacitors / C4AF1BW5110F3FK
minImg
C4AF1BW5110F3FK
KEMET
Prodotto No:
C4AF1BW5110F3FK
Produttore:
KEMET
Descrizione:
FILM CAP AC, 11 UF, 10%, 250 VAC
In magazzino : 48
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.583" (40.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 0.787" W (42.00mm x 20.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.4 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AF
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 250V
Mfr KEMET
Capacitance 11 µF